parallax background

Informacje o fundacji


Fundacja to ludzie, ludzie to wizja i plany, a plany przynoszą efekty.


parallax background

O Fundacji Dla Przyrody

Kilka słów na nasz temat

Jesteśmy grupą przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, znamy się już prawie 20 lat. Wolny czas bardzo często spędzamy na wspólnych, rodzinnych wyjazdach w atrakcyjne miejsca na Lubelszczyźnie lub w inne rejony Polski. Wzajemne rozmowy i chęć pokazywania naszym dzieciom piękna otaczającej nas przyrody zapoczątkowały pewną koncepcję.

Od kilku lat kiełkował w nas pomysł o powołaniu instytucji mogącej mieć realny wpływ na nurtujące nas zagadnienia. Od momentu narodzin tej idei poprzez niezliczone spotkania, dyskusje i wizje projektów towarzyszył nam zawsze wspólny mianownik – chcemy to wszystko robić dla przyrody. Decyzja zapadła i w sierpniu 2019 r. została powołana Fundacja Dla Przyrody.

Naszą największą siłą jest to, że każdy z nas jest inny, zarówno pod względem osobowości, wykształcenia i doświadczenia zawodowego, dzięki temu idealnie się uzupełniamy. Nasz zespół budujemy na zaufaniu i „bioróżnorodności”, dzięki czemu możemy nasze cele realizować bardziej efektywnie i konstruktywnie w oparciu o wiedzę ekspercką.

Jesteśmy realistami. Wiemy, że małej fundacji trudno byłoby mieć wpływ na zmiany globalne. Dlatego chcemy rozpocząć od małych kroków i prostych działań, chcemy skupić się początkowo na kilku zagadnieniach oraz zacząć działać na naszej wspaniałej i do końca jeszcze nieodkrytej Lubelszczyźnie.