parallax background

Nasz zespół

Przedstawmy się.

Kamil Stepuch

Prezes zarządu
Zajmuję się propagowaniem działań Fundacji i kontaktami z partnerami.

Jestem absolwentem ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Przyroda, ornitologia i fotografia przyrodnicza od zawsze stanowiły moją pasję, kiedyś pochłaniały większość mojego czasu. Mimo że aktualnie zawodowo jestem związany z inną dziedziną, pasja pozostała. Wolny czas spędzam z rodziną tam, gdzie przyroda jest bliżej nas. Jestem ojcem dwójki dzieci „zarażonych” wrażliwością na otaczającą nas przyrodę, z ograniczonym dostępem do tabletu – z wyboru. Na co dzień zarządzam mniejszymi i większymi projektami, zajmuję się organizacją konferencji oraz wydarzeń, współpracuję z wieloma różnymi ludźmi, instytucjami, również z organizacjami pozarządowymi. Moja aktualna praca, zainteresowania, wychowywanie dzieci i zaufanie do ludzi uświadamiają mi, że trzeba się dzielić z innymi wiedzą, pasją, ale też dawać innym przestrzeń do działania i wzajemnej komunikacji.

Adam Lesiuk

Wiceprezes zarządu
Zajmuję się formalnymi i rozwojowymi działaniami Fundacji, oraz kontaktami z partnerami.

Jestem absolwentem kierunku ochrony środowiska na UMCS w Lublinie i jednocześnie wieloletnim pracownikiem akademickim. Prowadziłem zarówno duże projekty edukacyjne związane z ochroną środowiska i przyrody np. „Ekologiczna Akcja TRATWA”, „Od studenta do eksperta – ochrona środowiska w praktyce”, jak i uczestniczyłem w lokalnych działaniach edukacyjnych jako trener i wykładowca. Moje zainteresowania zawodowe od zawsze skupiają się wokół selektywnej zbiorki odpadów, problematyki wpływu plastiku na środowisko oraz ochrony powietrza przed zanieczyszczeniem. Uczestniczyłem w wielu specjalistycznych konferencjach i szkoleniach, które dużo mnie nauczyły, ale również pokazały, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w ochronie środowiska i przyrody. Jestem żonaty, mam dwoje dzieci, które staram się oderwać od komputerów i smartfonów i „wygonić” na świeże powietrze. W wolnym czasie lubię jazdę na rowerze „przed siebie” i wędrówkę po ulubionych górach Bieszczadach.

Michał Stepuch

Członek zarządu
Zajmuję się kontakrem z mediami, PR, oraz wszelkimi kwestiami technicznymi i księgowością.

Urodziłem się i wychowałem na Lubelszczyźnie. Dzieciństwo spędziłem w miejscach, które stanowiły doskonały mariaż wsi, z małym osiedlem miejskim. Tutaj pole, łąka, las, rzeka, w towarzystwie licznej bandy kumpli były przestrzenią codziennej zabawy. Te młodzieńcze lata ukształtowały moją bliskość z przyrodą. Ukończyłem wydział biologiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalność biochemia. 18 lat pracowałem jako przedstawiciel wielkich korporacji, współpracując z branżą medyczną i naukową. Tam nauczyłem się prowadzenia projektów, organizacji szkoleń, konferencji i prowadzenia rozmów, które wiodą do celu. Moją pasją zawsze były i są komputery, nowe technologie. Dlategoteż w fundacji odpowiadam za strony internetowe projektów, implementację rozwiązań informatycznych, media społęcznościowe, projekty grafik, projektowanie i realizację kamer do obserwacji zwierząt, projektowanie i wykonawstwo tablic informacyjnych, i wiele wiele innych... Prywatnie mam dwóch nastoletnich synów, Jakuba i Antka. Razem z nimi i żoną Agnieszką spędzam wszelkie wolne chwile na wsi, w dawnym gospodarstwie dziadków, w odludnej, lubelskiej wsi Walentynów.

Marek Kołodziejczyk

Członek zarządu
Zajmuję się terenowymi i merytorycznymi aspektami działań Fundacji.

Urodziłem się wewnątrz dzikiego regionu wschodniej Polski - Polesia Podlaskiego. To właśnie bliskie sąsiedztwo tak niezwykłych pod względem przyrodniczym miejsc jak stawy w Siemieniu, Lasy Parczewskie oraz dolina Tyśmienicy było dla mnie źródłem inspiracji i pozwoliło rozwijać moją pasję obcowania z dziką przyrodą. Na moim ukochanym Polesiu spędziłem setki niezliczonych godzin na obserwacji, tropieniu i fotografowaniu zwierząt. Cierpliwe podglądanie dzikiej przyrody pozwoliło mi uzyskać obszerną wiedzę z dziedziny anatomii i behawioru wielu gatunków zwierząt. Od najmłodszych lat swoje doświadczenia i emocje przyrodnicze przenosiłem na prace plastyczne. Jako cel postawiłem sobie rysowanie przyrody w sposób jak najbardziej realistyczny. Kontynuując edukację przyrodniczą ukończyłem studia biologiczne na UMCS w Lublinie. Obecnie jako zawodowy rysownik, przyrodnik i ekspert kontynuuję swoje pasje w pracy zawodowej. Prywatnie jestem mężem Agnieszki i dumnym ojcem Franka i Martyny. W wolnych chwilach dłubię przy starych samochodach i uczę się fechtunku.

Marcin Polak

Członek zarządu
Zajmuję się merytorycznymi i terenowymi aspektami działań Fundacji.

Jestem pasjonatem przyrody od ponad 30 lat. Urodziłem się w stolicy Krainy Gór Świętokrzyskich. Moja rodzina pochodzi z Ponidzia, gdzie w tzw. „stykanach” łączą się dwie zakręcone rzeki: Biała i Czarna Nida, dając początek malowniczej Nidzie. Zachwycony różnorodnością i pięknem tej Małej Ojczyzny od wczesnego dzieciństwa spędzałem każdą wolną chwilę na wędrówkach po najdzikszych jej zakamarkach, podpatrując głównie ptaki. Od skończenia studiów biologicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pracuję na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jako przyrodnik i nauczyciel akademicki w Katedrze Zoologii i Ochrony Przyrody. Moją ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest poznawanie najdalszych i najcenniejszych pod względem przyrodniczym zakątków Lubelszczyzny. Specjalizuję się w badaniu ekologii zagrożonych, słabo poznanych i skrytych gatunków ptaków. Jestem autorem lub współautorem ponad 100 prac naukowych oraz popularnonaukowych. Prywatnie jestem mężem Joli oraz ojcem Hani i Mikołaja. Uwielbiam kuchnię indyjską, prozę Harukiego Murakamiego oraz podpatrywanie życia ptaków w tropikach.